JUNIORKI STARSZE

NASZE WYNIKI W FAZIE ROZGRYWEK GRUPOWYCH

           
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy : JKKS Jastrzębie Zdrój 90 : 65
RMKS Rybnik : MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 66 : 32
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy : KS Odra Brzeg 78 : 41
UKS Zryw Dębieńsko : MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 80 : 74
KS Filar Sosnowiec : MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 35 : 63
JKKS Jastrzębie Zdrój : MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 66 : 91
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy : RMKS Rybnik 50 : 86
KS Odra Brzeg : MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 52 : 64
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy : UKS Zryw Dębieńsko 88 : 70
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy : KS Filar Sosnowiec 97 : 47

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

Miejsce Drużyna M PKT KZ : KU
1 RMKS Rybnik 10 20 824 : 390
2 MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 10 17 727 : 608
3 KS Odra Brzeg 10 15 598 : 631
4 KS Filar Sosnowiec 10 14 577 : 672
5 UKS Zryw Dębieńsko 10 14 660 : 767
6 JKKS Jastrzębie Zdrój 10 10 567 : 885
 

ZAJĘCIE DRUGIEGO MIEJSCA W STREFOWEJ LIDZE ŚLĄSKO-OPOLSKIEJ DAŁO NAM AWANS DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI. DO PÓŁFINAŁÓW AWANSOWAŁO 16 DRUŻYN KTÓRE ZOSTAŁY PODZIELONE NA CZTERY GRUPY. ROZGRYWKI GRUPOWE ODBYWAŁY SIĘ W FORMIE TURNIEJI Z KTÓRYCH DO FINAŁÓW AWANSOWAŁY PO DWA ZESPOŁY Z GRUPY.

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH GŁUCHOŁAZY 16-18.01.2009

           
KKS OLSZTYN : KS PIASECZNO 88 : 81
MUKS BASKET GŁUCHOŁAZY : KS KORONA KRAKÓW 67 : 66
KS KORONA KRAKÓW : KKS OLSZTYN 82 : 68
MUKS BASKET GŁUCHOŁAZY : KS PIASECZNO 83 : 85
KS PIASECZNO : KS KORONA KRAKÓW 65 : 81
KKS OLSZTYN : MUKS BASKET GŁUCHOŁAZY 68 : 94

KOŃCOWA TABELA :

Miejsce Drużyna M PKT KZ : KU

1

MUKS CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY 3 5 244 : 219

2

KS KORONA KRAKÓW 3 5 229 : 200

3

KKS OLSZTYN 3 4 224 : 257

4

KS PIASECZNO 3 4 231 : 252
 

DO FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI AWANSOWAŁY DRUŻYNY MUKS CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY I KS KORONA KRAKÓW.


FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH GDYNIA 28.01-01.02.2009

Do Finału awansowało osiem zespołów , które utworzyły dwie grupy :

Grupa A:

Orzeł Polkowice, Wisła Kraków, Lider Pruszków, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Grupa B:

AZS PWSZ Gorzów, Korona Kraków, VBW GTK Gdynia, PTK Pabianice


Grupa A

28.01.2009 (środa)
Orzeł Polkowice – Wisła Kraków 79:70 (20:14, 17:16, 13:12, 17:25, 12:3)
Chrobry Basket Głuchołazy – Lider Pruszków 70:36 (15:11, 27:12, 16:8, 12:15)
29.01.2009 (czwartek)
Chrobry Basket Głuchołazy – Orzeł Polkowice 72:59 (17:17, 12:14, 15:18, 28:10)

Lider Pruszków – Wisła Kraków 74:72 (21:21, 19:18, 14:16, 20:17)

30.01.2009 (piątek)
Orzeł Polkowice – Lider Pruszków 68:44 (17:9, 22:10, 21:8, 8:17)

Wisła Kraków – Chrobry Basket Głuchołazy 86:59 (21:19, 19:10, 20:14, 26:16)

Klasyfikacja końcowa
1. Chrobry Basket Głuchołazy*
2. Orzeł Polkowice*
3. Lider Pruszków
4. Wisła Kraków
* – awans do strefy medalowej



Grupa B
28.01.2009 (środa)
AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – PTK Pabianice 63:56 (18:17, 12:17, 10:7, 23:15)
VBW GTK Gdynia – Korona Kraków 83:56 (24:18, 18:17, 11:13, 30:8)

29.01.2009 (czwartek)
PTK Pabianice – Korona Kraków 66:74 (12:24, 10:22, 15:18, 29:10)

VBW GTK Gdynia – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 58:65 (18:14, 13:17, 18:17, 9:17)

30.01.2009 (piątek)
Korona Kraków – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 63:62 (14:18, 9:15, 21:9, 19:20)

VBW GTK Gdynia – PTK Pabianice 103:49 (25:8, 18:16, 22:19, 38:6)

Klasyfikacja końcowa
1. VBW GTK Gdynia*
2. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.*
3. Korona Kraków
4. PTK Pabianice
* – awans do strefy medalowej


Walka o miejsca:

31.01.2009 (sobota)

półfinały
Orzeł Polkowice – VBW GTK Gdynia 50:71 (11:22, 12:19, 13:15, 14:15)

Chrobry Basket Głuchołazy – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 56:73 (24:33, 4:16, 13:18, 15:6)

o 5. miejsce
Lider Pruszków – Korona Kraków 52:70 (17:20, 8:21, 8:15, 19:13)

o 7. miejsce
Wisła Kraków – PTK Pabianice 62:67 (12:19, 15:21, 19:10, 16:17)


1.02.2009 (niedziela)

o 1. miejsce
VBW GTK Gdynia – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 90:75 (16:15, 20:15, 26:24, 28:21)

o 3. miejsce
Orzeł Polkowice – Chrobry Basket Głuchołazy 76:90 (18:24, 22:14, 22:19, 14:33)


Klasyfikacja końcowa
1. VBW GTK Gdynia - Mistrz Polski 2009
2. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
3. MUKS Chrobry Basket Głuchołazy
4. Orzeł Polkowice
5. Korona Kraków
6. Lider Pruszków
7. PTK Pabianice
8. Wisła Kraków

Nagrody indywidualne

MVP – Oliwia Tomiałowicz (VBW GTK Gdynia)
Piątka All Stars:
Agnieszka Śnieżek (Chrobry Basket Głuchołazy)
Paulina Rozwadowska (Orzeł Polkowice)
Agnieszka Kaczmarczyk (AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)
Oliwia Tomiałowicz (VBW GTK Gdynia)
Róża Ratajczak (Korona Kraków)
Najlepszy strzelec – Oliwia Tomiałowicz (VBW GTK Gdynia)
Najlepiej zbierająca – Paulina Rozwadowska (Orzeł Polkowice)
Najlepiej asystująca – Katarzyna Bednarczyk (Orzeł Polkowice)

 

 
Scroll to top